- - - František Fuka - sledování online aktivit - - -

For English version of this page click here.

Po vystřídání několika různých sociálních sítí (a nespokojeností s většinou z nich) jsem se rozhodl vytvořit si takovou veřejnou prezentaci svých aktivit, kterou můžou všichni sledovat pokud možno bez nějakých registrací kdekoliv, bez instalací čehokoliv a bez ohledu na to, jestli někdy v budoucnosti někdo nějakou službu zruší nebo zásadně změní. Ve stručnosti to znamená následující:

 - - - A teď už k oněm personalizovaným RSS kanálům

Všechny své příspěvky se snažím poctivě označovat pomocí hashtagů. Vy si můžete na této stránce vygenerovat RSS feedy, které obsahují pouze příspěvky s vybranými hashtagy, nebo naopak všechny příspěvky s výjimkou těch, které mají zvolené hashtagy.

Pár příkladů RSS feedů:

Vidíte jejich URL? Jejich jednoduchou (ruční) úpravou si tak můžete vytvořit jakýkoliv feed nebo skupinu feedů podle svých potřeb. Zadaná kombinace hashtagů je patřičně reflektována i v názvu feedů.

POZNÁMKA: Výše odkazované náhledy sice vypadají hrozně, ale mají pouze informativní charakter. Pokud si některý z těchto feedů přidáte do RSS čtečky, budete v něm dostávat přesně stejná data jako v původním RSS feedu z kompost.cz (viz "Level 2"). Formáty "Level 2" a "Level 3" jsou shodné a liší se jen selekcí příspěvků. V "Level 2" jsou všechny, v "Level 3" si je můžete vybrat podle hashtagů. V "Level 3" mají také příspěvky popisnější názvy, protože je generuji z obsahu příspěvků (v "Level 2" se všechny příspěvky jmenují "Fuxoft has posted").

Aktuálně se v mých posledních 300 příspěvcích vyskytují následující hashtagy (řazeno podle četnosti): #czech (93), #film (65), #fffilm (54), #humor (33), #insta (30), #videogames (17), #retro (15), #dogs (15), #edgyhumor (11), #fuxoft (11), #nerdy (8), #nottheonion (8), #wtf (7), #linux (7), #internet (5), #nsfw (5), #programming (5), #politics (4), #games (4), #japan (4), #music (4), #video (3), #ukraine (2), #erlang (2), #trailer (2), #boardgames (2), #podcast (2), #google (2), #rpg (1), #html (1), #blacklivesmatter (1), #clubhouse (1), #gsuite (1), #scam (1), #love (1), #homeopatics (1), #security (1), #steam (1), #videgames (1), #steamdeck (1), #soundtrack (1), #bitcoin (1), #videogamed (1), #videogame (1), #hooters (1), #piracy (1), #valve (1), #youtube (1), #medialni_mrdky (1), #jtm (1), #gay (1), #bludr (1), #android (1), #censorship (1), #chihuahua (1).

Vysvětlení některých konkrétních častěji používaných hashtagů:

Pokud vás to zajímá technicky, celé je to implementované velmi primitivně takto, ale vy si to ve svém oblíbeném jazyce jistě uděláte lépe a méně prasácky.