- - - MATIX - škola hrou - - -

Matix (aktuální verze 20181118b) je online aplikace pro výuku základní matematiky (4 operace, úpravy zlomků) pro děti od 7. třídy dále. S překvapením jsem zjistil, že podobná online aplikace neexistuje, tak jsem ji narychlo spíchl sám (děti nemám, bylo to pro cizí dítě).

Zkuste si demo a pravděpodobně všechno pochopíte. Dítě dostává nabídku z 5 příkladů (různě obodovaných podle obtížnosti). Jakmile jeden z nich správně vyřeší, o trošičku se zvýší obtížnost a je vygenerováno 5 dalších. Pokud neumí vyřešit ani jeden, kliknutím na link pod 5 příklady může obtížnost snížit. Kliknutím na "historie" se zobrazí co přesně kdy dítě řešilo, a jestli bylo úspěšné. To je určeno pro rodiče. Takže můžete např. dítěti přikázat "dnes udělej správně 10 příkladů" nebo "dnes udělej správně příklady za 200 bodů" nebo "dnes se dostaň aspoň na obtížnost 0.15" a pak to zkontrolovat.

Založení účtu pro vaše dítě: Podívejte se na URL dema v předchozím odstavci. Místo řetězce "demo" tam vložte unikátní řetězec pro vaše dítě. Tedy například "karlik9210666". Výsledné URL (v tomto případě www.fuxoft.cz/vyplody/matix/index--karlik9210666.htm) zabookmarkujete svému dítěti. Pokud použijete pouze "karlik", je vysoce pravděpodobné, že totéž jméno použije později někdo jiný a dostane se na váš účet. Žádná autentifikace neexistuje. Uživatelská jména mohou obsahovat pouze malá písmena a číslice.

Zde je k dispozici stránka, která vygeneruje 100 náhodných příkladů (včetně řešení) s (přibližně) rostoucí obtížností - abyste viděli, o jaký typ příkladů jde.

Neaktivní uživatelé se po nějaké době mažou.

Zdrojáky jsou k dispozici zde.