- - - Vývoj kurzů měn - - -

Zde najdete jednoduchý souhrnný přehled vývoje kurzů různých měn za posledních 120 dní. Něco takového jsem hledal a nenašel, tak jsem si to musel naprogramovat sám. Na konci stránky najdete návod, jak si zde zobrazit libovolné vlastní měny.

 - - - Kurz CZK / USD za posledních 120 dní:

 - - - Kurz CZK / EUR za posledních 120 dní:

 - - - Kurz CZK / BTC za posledních 120 dní:

 - - - Relativní změny kurzů všech těchto měn vůči CZK vyjádřené v procentech:

Jako základ (0 %) je pro všechny měny brán dnešní kurz. V tomto kombinovaném grafu tedy vidíte, kterou měnu jste měli kdy v minulých 120 dnech nakoupit (za CZK), abyste dnes nejvíce vydělali jejím prodejem. (Je to ta, která je v daném dni v tomto grafu nejníže pod nulou.) Současně můžete z tohoto grafu nezávazně odhadovat, jak to bude s relativní výhodností daných měn vypadat v příštích dnech. Tento graf je možno zoomovat a scrollovat pomocí myši.

Na této stránce si můžete vytvořit (a zabookmarkovat) vlastní grafy. Například pokud chcete zobrazit kurzy švýcarského franku, chorvatské kuny a bitcoinu vzhledem k japonskému jenu, použijte URL: www.fuxoft.cz/vyplody/kurzy?mena=JPY&meny=CHF.HRK.BTC. Pokud vynecháte parametr "mena" (domácí měna), automaticky se bere "CZK". Pokud vynecháte parametr "meny" (měny, jejichž kurzy vás zajímají), automaticky se bere "EUR.USD.GBP.JPY" (při zobrazování grafů je respektováno pořadí kódů v URL). Přehled měnových kódů najdete zde na Wikipedii.

Pokud chcete data nějak používat ve svém vlastním softwaru, otevřete tuto stránku s parametrem database=dump. To, co je mezi tagy "*DATABASE_START*" a "*DATABASE_END*" proveďte jako Lua program a dostanete kompletní data. Na dalších URL parametrech v tomto případě nezáleží, dumpuje se kompletní databáze pro všechny měny za posledních 120 dní (několik set KB). Tato data jsou updatována jednou za 24 hodin.

Data jsou přebírána z Open Exchange Rates. Grafy jsou generovány pomocí Google Charts API, a to tímto skriptem, se kterým si můžete dělat co chcete (ale je neuvěřitelně prasácký).