Následuje info o tom důležitějším, co jsem dělal a dělám:

- - - ZX Spectrum - - -

Někdy hrozně dávno jsem dělal počítačové hry pro ZX Spectrum. Všechny je najdete v tomhle archivu. Abyste si je zahráli, potřebujete jednak emulátor ZX Spectra a jednak musíte vědět jak se zachází se soubory TAP a Z80. (V tom archivu jsou opravdu všechny moje hry! Pokud vám připadá, že nejsou, tak si někde zjistěte jak fungují soubory .TAP.)

Nejznámější jsou asi moje hry TETRIS 2, INDIANA JONES 1, 2 a 3 nebo PODRAZ 3. Moje úplně první hra byla BOXING. Měl by tam být taky FUXOFT SOUNDTRACK 4 - ukázka toho, jakou hudbu jsem pro Spectrum programoval. Pokud jste někdy kolem roku 2002 měli mobil Eurotel, tak jste na něm mohli hrát moji textovou SMS multiplayer hru "X-Gen Go", ale tenhle projekt nedopadl úplně tak, jak jsem si představoval.

Naprogramoval jsem několik úplně prvních her které vznikly pro počítač PMD-85 (Bombardér, Housenka) - byly s ním pak distribuovány. Kromě toho Shanghai (Mahjong) pro SAM Coupé.

Napsal jsem kdysi dávno tři knížky o počítačových hrách ("Počítačové hry I a II" a "Hry pro PC"). Můžete si je obě díky laskavosti jiných stáhnout tady a tady.

- - - Filmy - - -

Od raného dětství jsem hodně chodil do kina a později se mi poštěstilo mít s filmem něco společného. Překládám filmy pro uvedení v našich kinech. Píšu internetový filmový nepravidelník FFFILM. Každý čtvrtek mě můžete slyšet mluvit o filmu na Radiu 1 v pořadu Odvážné palce (většina pořadů je tam ke stažení v MP3). A tady je stránka (hlavně pro zahraniční návštěvníky, a tudíž v angličtině) o tom jak se u nás překládají filmy.

- - - Humor - - -

Co se týče této oblasti, doporučuji vaší pozornosti jednak (dnes již značně vyhnilý) server Kompost, jehož jsem spoluautorem, druhak comics Red Meat, který překládám z angličtiny.

- - - Hudba - - -

Kdysi jsem skládal hudbu pro ZX Spectrum, Sam Coupé a jiné počítače (dokonce i "oficiálně" pro britské firmy). Nějaké její nové remixy najdete tady. Taky jsem složil soundtracky k filmům "Byl jsem mladistvým intelektuálem" a "Choking Hazard".

Tady si můžete stáhnout všechny mé skladby pro ZX Spectrum (více než hodina hudby) včetně přehrávače pro Windows. Vyhrabal jsem taky pár zbytků svých mnoho let starých hudebních MODů (většinou nekompletních). Třeba to někoho z vás bude zajímat. :)

Pokud chodíte do kina, možná jste už někdy zahlédli tohle. To je taky moje dílo (zvuk i obraz). Tudíž jsem teď zřejmě oficiálně i "3D animátor", hahaha!

- - - Podcast - - -

S manželkou natáčíme podcast nazvaný "Fukocast", většinou o filmech, ale občas o úplně jiných věcech.