- - - František Fuka - sledování online aktivit - - -

For English version of this page click here.

Po vystřídání několika různých sociálních sítí (a nespokojeností s většinou z nich) jsem se rozhodl vytvořit si takovou veřejnou prezentaci svých aktivit, kterou můžou všichni sledovat pokud možno bez nějakých registrací kdekoliv, bez instalací čehokoliv a bez ohledu na to, jestli někdy v budoucnosti někdo nějakou službu zruší nebo zásadně změní. Ve stručnosti to znamená následující:

 - - - A teď už k oněm personalizovaným RSS kanálům

Všechny své příspěvky se snažím poctivě označovat pomocí hashtagů. Vy si můžete na této stránce vygenerovat RSS feedy, které obsahují pouze příspěvky s vybranými hashtagy, nebo naopak všechny příspěvky s výjimkou těch, které mají zvolené hashtagy.

Pár příkladů RSS feedů:

Vidíte jejich URL? Jejich jednoduchou (ruční) úpravou si tak můžete vytvořit jakýkoliv feed nebo skupinu feedů podle svých potřeb. Zadaná kombinace hashtagů je patřičně reflektována i v názvu feedů.

POZNÁMKA: Výše odkazované náhledy sice vypadají hrozně, ale mají pouze informativní charakter. Pokud si některý z těchto feedů přidáte do RSS čtečky, budete v něm dostávat přesně stejná data jako v původním RSS feedu z kompost.cz (viz "Level 2"). Formáty "Level 2" a "Level 3" jsou shodné a liší se jen selekcí příspěvků. V "Level 2" jsou všechny, v "Level 3" si je můžete vybrat podle hashtagů. V "Level 3" mají také příspěvky popisnější názvy, protože je generuji z obsahu příspěvků (v "Level 2" se všechny příspěvky jmenují "Fuxoft has posted").

Aktuálně se v mých posledních 293 příspěvcích vyskytují následující hashtagy (řazeno podle četnosti): #film (63), #czech (58), #insta (58), #edgyhumor (54), #nerdy (29), #dogs (27), #games (21), #humor (18), #wtf (16), #trailer (15), #music (10), #crap (10), #programming (9), #prague (8), #london (7), #nsfw (7), #politics (6), #google (5), #retro (5), #japan (4), #medialni_mrdky (3), #internet (3), #ai (2), #porn (2), #fffilm (2), #gay (2), #brexit (2), #bitcoin (2), #cat (1), #freespeech (1), #drugs (1), #boardgames (1), #snow (1), #translation (1), #womensmarch2019 (1), #totoro (1), #graffiti (1), #penis (1), #penys (1), #ctyrlistek (1), #economics (1), #starwars (1), #rabbit (1), #chromium (1), #startrek (1), #translating (1), #twitter (1), #cringe (1), #adblocker (1), #pokemon (1), #brno (1), #fuxoft (1), #mastodon (1), #shitpost (1), #uganda (1), #medialnimrdky (1), #android (1), #jesus (1), #pen (1).

Vysvětlení některých konkrétních častěji používaných hashtagů:

Pokud vás to zajímá technicky, celé je to implementované velmi primitivně takto, ale vy si to ve svém oblíbeném jazyce jistě uděláte lépe a méně prasácky.